Trup si suflet pentru culori

Prima înfrângere pentru Lăcătuş în Antalya! Steaua-Lech Poznan 1-2

07.02.2011 00:58

Echipa Steaua Bucureşti a fost învinsă, duminică, cu scorul de 2-1 (2-0), de formaţia poloneză Lech Poznan, într-un meci amical disputat în cadrul stagiului de pregătire din Turcia, transmis în direct de Sport.ro.

Golul Stelei a fost marcat de Nicoliţă, în minutul 51, iar pentru polonezi au înscris Rudnevs '8 şi Kriveţ '39.

În minutul 54, Gancarczyk (Lech Poznan) a fost eliminat, dar arbitrul a permis înlocuirea sa cu alt jucător.

Antrenorul Stelei, Marius Lăcătuş, a început meciul în următoarea formulă de echipă: Tătăruşanu - Bonfim, Baciu, Geraldo, Brandan - Ricardo - Nicoliţă, Marinescu, Surdu - Onofraş, Bilaşco. În repriza a doua au mai intrat Szekely, Martinovic, Stanca, C. Matei, Răduţ, Onicaş şi Emeghara.

Următorul meci amical al Stelei va avea loc marţi, în compania echipei slovene FC Koper.                                                            Ciprian Tatarusanu : “Sunt meciuri amicale si putem invinge sau pierde. E normal ca antrenorul sa fie suparat pe noi. Primul gol a fost luat din neatentia mea. Nu pot analiza eu jocul Stelei, avem un antrenor si un manager care poate face asta.